Letní Stockholm

Navštivte s námi Benátky severu. Co nás čeká, ptáte se? Prohlídneme si spolu stanice švédského metra, které jsou jedny z těch nejzajímavějších na světě. Čeká nás návštěva historického centra, které si Vás jistě získá svou atmosférou. Čeká nás i projížďka lodí a návštěva nejstaršího skanzenu na světě, kde můžeme vidět jak se dřív žilo v dřevěných domcích. Součástí je i malá zoo, na své si přijdou jistě i děti. Mimo to budete mít možnost navštívit třeba legendární Vasa museum, kde se stále renovuje krásná dřevěná loď, která byla pýchou švédského loďstva, ale lidé si ji pamatují hlavně kvůli tragickému příběhu s ní spojeným. To vše a mnohem více Vás čeká pokud s námi vyrazíte objevovat krásy švédské metropole. 

Termíny

  • 11. - 14. srpna - Vyprodáno

Program

Poznávací cesta je pro 15-20 osob

Ubytování, přílet a odlet dle Vašich možností a preferencí.

1. Den

  • V odpoledních hodinách přivítání a poté prohlídka švédského metra.


Foto: 1. Henrik Trygg, 2. Victor Gårdsäter, 3. Visit Stockholm, 4. Björn Olin / mediabank.visitstockholm.com, 5. Jaroslav Neuberger

2. Den

  • Po snídani vyrazíme na prohlídku Starého Města, povíme si o jeho vzniku a historii. 
  • Na oběd vyrazíme do místa gurmánských zážitků zvané Östermalmshallen (oběd individuálně). Po obědě budete mít čas pro sebe a vlastní poznávání města, nákup suvenýrů, návštěvu muzeí atp.
  • Na večer se vydáme na večerní romantickou obhlídku města. Uvidíte Staré Město v jeho večerní kráse, a pokud nám zbyde čas, pojedeme se podívat na slavný Globe, tedy největší atmosférickou budovu na světe, která je v noci krásně nasvícena.

Foto: 1. Henrik Trygg, 2. Visit Stockholm, 3. Anna Hugosson, 4. Jeppe Wikström, 5. Yanan Li / mediabank.visitstockholm.com

3. Den

  • Bude nás čekat výlet na ostrov Drottningholm, kde si ukážeme sídlo královské rodiny a projdeme se v jeho krásných barokních zahradách. Poté se přesuneme na ostrov Djurgården, kde se nachází nejstarší skanzen na světě nebo slavné Vasa museum, kde budete moci vidět, krásnou dřevěnou bitevní loď z 16. století. Pro milovníky vodního světa je tu překrásné akvárium, které je součástí skanzenu a pro milovníky adrenalinu a zábavy je tu místní pouť "Tivoli".

Foto: 1. Jeppe Wikström, 2. Alexander Dokukin, 3. Henrik Trygg, 4.,5. Yanan Li / mediabank.visitstockholm.com

4. Den

  • Celý den bude věnován výletu na místní souostroví "Skärgård", kde si budeme moci užít koupání, překrásnou přírodu, krásné dřevěné domečky tolik typické pro severské země.
  • Na večer nás čeká rozloučení a v případě zájmu společná večeře.

Foto: 1. Anne Sofie Eriksson, 2.,3.,4. Henrik Trygg, 5. Visit Stockholm / mediabank.visitstockholm.com

Cena

Klienti nám hradí průvodcovské služby. Záloha se platí předem na bankovní účet a zbytek buď předem, převodem na bankovní účet, nebo v hotovosti až na místě, a to v českých korunách. Další služby jako ubytování a dopravu vám jsme schopni zarezervovat, ale klienti si tyto sluzby hradí sami u poskytovatele služeb (aerolinie, ubytovací zařízení, atp.)

Níže naleznete cenu za služby CA, která je fixní a dále průměrné ceny za další služby, které si klienti hradí sami.

Cena za služby CA - průvodcovství / 1os

Cena zahrnuje naše průvodcovské služby. 

4000 Kč

Ubytování / 1 os ve městě

Ubytovací služby si platí klienti sami. Naše CA v případě zájmu asistuje s výběrem. K rezervaci ubytování využijte např.: www.booking.com 

Zpáteční letenka / 1 os

Letenku si klienti zajišťují sami. Mohou si tak plánovat dovolenou podle sebe dle vlastních preferencí a možností. Doporučujeme zajistit si letenku alespoň mesíc před odjezdem. Doporučujeme cestovat s Norwegian, ale můžete využít i jiné:

https://www.norwegian.com/en/

https://www.cestujlevne.com/akcni-letenky

Doprava + MHD / 1 os

Jako dopravu z a na letiště doporučujeme použít vlak nebo taxi, nebo autobus. (lze zakoupit na letišti)

Při některých výletech se budeme pohybovat za pomoci MHD.

Tyto ze platit kartou, hotově, nebo srkze mobilní aplikaci.

Dopravu na místě můžete platit přímo nám a my vám lístky/vstupenky zprostředkujeme.  

Rámcová cena poznávací cesty / 1 os

Zahrnuje dopravu, průvodcovské služby a ubytování.
Nezahrnuje stravování  

16 000 Kč

Přihláška k účasti