Letní Uppsala

Uppsala je překrásné historické město významem připomínající naši Olomouc. Nachází se zde mnoho památek již od dob vikingů. Uppsala byla pro vikingy významným městem, kde probíhal obchod. Na kraji současného města se dnes nachází dřívější centrum Uppsaly, Gammla Uppsala. Zde můžeme přímo vidět pozůstatky z doby vikingů a lze zde ochutnat vikingské pivo, vařené dle staré receptury. Když budete mít štěstí ho ochutnat, určitě budete překvapeni jeho chutí, která jen sotva připomíná dnešní pivo. Uppsala je sídlem arcibiskupa, tomu odpovídá i její centrum, kde najdeme krásnou katedrálu, kde odpočívají významné osobnosti švédských dějin. Uppsala se také pyšní nejstarší univerzitou Severu. Po celém městě najdeme univerzitní budovy, staré koleje, výzkumná centra a další. Městem protéká řeka Fyrisån, která ústí do třetího největší jezera ve Švédsku Mälaren. Do přírody je to jen pár minut ať jste kdekoliv v Uppsale. Nachází se zde plno krásných parků a kousek od města jsou přírodní rezervace, kde člověk krásně zrelaxuje, odpočine si od městského ruchu a při troše štěstí narazí i na borůvky a lesní jahody.

To vše a mnohem víc nabízí toto úžasné historické město. Pojeďte s námi a poznejte ho na vlastní kůži.

Termíny

 • 23. - 27. června 2022  Prodej pro rok 2022 Ukončen

Program

Poznávací cesta je pro 15-20 osob


1. Den

 • Přivítání
 • Protože většina dorazí do Uppsaly převážně v odpoledních hodinách dostanete čas na zabydlení a v podvečer se vydáme na malý průzkum města, kde si povíme, jak se ve městě orientovat. Poté dostanete prostor na večeři.
 • Protože by byla ohromná škoda přijít o večerní krásu Uppsaly, po večeři se sejdeme u chrámu a půjdeme na hodinovou večerní prohlídku, kde si povíme o tajemné minulosti města.

Foto: 1 Gustav Dalesjö, Niklas Lundengård, 2 Malin Kellhorn, 4 Anders Tukler, 5 Alex Giacomini / mediabank.Uppsala.com 

2. Den

 • Po snídani vyrazíme na prohlídku Staré Uppsaly, seznámíme se s místní vikingskou historií, podíváme se na staré mohyly a povíme si více o objevení jejich významu. Navštívíme místní "hospůdku", kde si dáme něco dobrého a s trochou štěstí ochutnáme i místní specialitu, kterou je vikingské pivo.
 • Poté se vrátíme zpět do města, na oběd.
 • Po obědě si povíme něco o švédské kultuře a zahrajeme si oblíbenou studentskou hru brännboll, která vznikla právě ve Švédsku. Kdo nebude chtít hrát může využít nabídky místních cukráren, dá si něco dobrého a užije si příjemný piknik v parku.

Foto: 4,5 Gustav Dalesjö, 1 Kalbar /mediabank.Uppsala.com , 3,4 Jaroslav Neuberger

3. Den

 • Po snídani vyrazíme na celodenní výlet do místní přírodní rezervace Hågahögen. Rezervace je hned u města, půjdeme kolem vody, uvidíme domácí zvířata, místy půjdeme i mezi nimi. Jedná se o krásný rodinný výlet. Každý si vezme jídlo a především vodu na cestu, dle vlastního uvážení. K obědu pro Vás máme přichystaný malý gurmánský zážitek ve skandinávském stylu. 

Foto: Jaroslav Neuberger 

4.Den

 • Po snídani vyrazíme po stopách vědy. Představíme si místní univerzitu, její historii a významné osobnosti.
 • Po obědě se půjdeme podívat na místní zámek a úchvatný chrám. Poté se přesuneme na prohlídku místní vodárny.
 • V podvečer nás čeká rozlučková večeře v duchu 8. srpna přeložena jako "račí party". Dáme si spolu tradiční švédskou pochoutku, a to vařené raky a tradiční tvrdý sýr s pečivem. 

Foto:  2,3,4,5 Gustav Dalesjö, 1 Niklas Lundengård / mediabank.Uppsala.com

5.Den

 • Rozloučení a odlet domů

Cena

Klienti nám hradí průvodcovské služby. Záloha se platí předem na bankovní účet a zbytek buď předem, převodem na bankovní účet, nebo v hotovosti až na místě, a to v českých korunách. Další služby jako ubytování a dopravu vám jsme schopni zarezervovat, ale klienti si tyto sluzby hradí sami u poskytovatele služeb (aerolinie, ubytovací zařízení, atp.)

Níže naleznete cenu za služby CA, která je fixní a dále průměrné ceny za další služby, které si klienti hradí sami.

Cena za služby CA-průvodcovství / 1 os

Cena zahrnuje naše průvodcovské služby a slevu 50 %


2250 Kč

Ubytování / 1 os ve městě Uppsala

Ubytovací služby si platí klienti sami. Naše CA v případě zájmu asistuje s výběrem. K rezervaci ubytování využijte např.: www.booking.com 

Zpáteční letenka / 1 os

Letenku si klienti zajišťují sami. Mohou si tak plánovat dovolenou podle sebe dle vlastních preferencí a možností. Doporučujeme zajistit si letenku alespoň mesíc před odjezdem. Doporučujeme cestovat s Norwegian, ale můžete využít i jiné:

https://www.norwegian.com/en/

https://www.cestujlevne.com/akcni-letenky

Doprava + MHD / 1 os

Jako dopravu z a na letiště doporučujeme použít vlak nebo taxi, nebo autobus. (lze zakoupit na letišti)

Při některých výletech se budeme pohybovat za pomoci MHD.

Tyto ze platit kartou, hotově, nebo srkze mobilní aplikaci.

Dopravu na místě můžete platit přímo nám a my vám lístky/vstupenky zprostředkujeme. 

Rámcová cena poznávací cesty / 1 os

Zahrnuje dopravu, průvodcovské služby a ubytování.
Nezahrnuje stravování  

12500 Kč

Přihláška k účasti